• Adres: Çerkeşli OSB Mahallesi IMES 4 Bulvarı A Apt. No:15 Dilovası - Kocaeli / Türkiye
    • tr
    • en
    • ar
    • de

Alkid Üretim Tesisleri

Alkid Üretim Tesisleri

Alkid Üretim Tesisi Kurulumu konusunda anahtar teslim hizmet gerçekleştiriyoruz. Tesis içinde kullanılacak olan ekipmanların imalatı ve montajı, ekipmanlar arası borulama sistemlerinin kurulumu ve tesisin çalışır halde devreye alınması konularında en uygun fiyat ve hizmet garantisi sunuyoruz.

Alkid Nedir?

Alkid, polihidrik alkol ve dibazik asitlerin polikondenzasyon reaksiyonunu ile oluşan ve yağ yada yağ asidi ile modifiye edilen bir tür poliester sentetik reçinedir Alkid reçine boya ve vernik sistemlerinde film oluşumunu direkt etkileyen aynı zamanda fizisiksel ve kimyasal direnç ,yapışma , dayanım gibi kaplama filminin diğer önemli özelliklerini oluşturan en önemli yapı taşıdır .

Alkid Reçine Nasıl Üretilir ?

Alkid reçine, polihidrik alkoller ile dibazik asitlerin esterleşmesi ve 200-240 °C ‘de yağ ve yağ asitleri ile modifikasyonuyla edilir . Alkid reçine üretim prosesi solventli ve solvetsiz (füzyon ) proses yöntemi olarak ikiye ayrılır.

Her iki üretim yöntemi için üretim tesislerinin doğru proseslerle kurulumunun yapılması, uygun ekipmaların seçilmesi önemlidir.

Makfen Tecrübeli Mühendis Kadrosu ile Alkid Reçine Üretim Tesisi Kurulumunda Projelendirmeden İtibaren Anahtar Teslim Hizmet Sunar.

Formu doldurun sizi arayalım!

Galeri

Teklif Talebi Oluştur