Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

BORULU EŞANJÖR

ISI DEĞİŞTİRİCİ BORULU EŞANJÖR


Borulu Eşanjör birçok uygulama için en yaygın tasarımdır. Uygun maliyetli ve güvenilir bir çözüm sağlamak için en uygun tasarım ve malzemelere dayalı çok çeşitli uygulamalar sunuyoruz. Tam ürün yelpazesi, optimum fiyat/kalite oranı için standartlaştırılmış ürün hatlarının yanı sıra petrol ve gaz, enerji üretimi, denizcilik, soğutma ve diğer birçok endüstrideki en zorlu görevler için Borulu Eşanjör özelleştirilmiş tasarımlar sağlar.


Borulu Eşanjörler, akışkanların sıcaklığının başka bir sıvı veya gaz akışkan ile değiştirilmesini sağlayan ekipmanlardır. Birçok farklı fazdaki ürünlerin ısı alışverişinde önemli role sahip eşanjörler, likit-likit, su-yağ, su-gaz (hava, azot vb.), buhar-su, buhar-yağ, buhar-gaz, yağ-yağ, yağ-gaz, gibi akışkanların ısı alış verişinde rahatlıkla kullanılmaktadır.
Eşanjörler, üretim prosesi, kullanım alanları ve boru demeti yapısına göre genel olarak düz borulu ve U borulu eşanjörler olarak sınıflandırılmaktadır.
Düz ve “U" borulu eşanjörlerin üretiminde dikkat edilmesi gereken en büyük husus akışkanlar ve akışkanların spesifik özellikleri ile bu akışkanların eşanjör içindeki hal değişimleridir. Tamamı Ağırlıklı olarak AISI 316L kalite paslanmaz malzemeden yapılmakla birlikte. Ürünlere göre karbon çelik, AISI 304 L kalite paslanmaz çelik, bakır boru, bafon boru veya prinç boru demetli, Hastelroy paslanmaz Çelik ve Doblex çelik malzemelerden imal edilmektedir.

Borulu Eşanjör Boru Demeti ve Gövde Bilgileri
Müşteri isteği ve proses bilgilerine göre eşanjör boru demetleri karbon çelik, paslanmaz, bakır ve pirinç ile bafon borudan imal edilirler. Boru çapları 8mm ile 42,3 mm olarak değişiklik gösteren eşanjörlerinboru çaplarının belirlenmesinde akışkanlardan istifade edilir. Akışkan çeşitlerine ve eşanjörün tasarım modeline göre düz veya U borulu yapılan boru demetleri, en çok yaşanan kireçlenme ve korozyonlanma göz önünde bulundurularak tasarlanırlar. Buharlı sistemlerde tercih edilen eşanjör sistemi “U" borulu sistemdir. Yağ sistemlerinde ise tercih edilen eşanjör, tek taraf sabit, diğer taraf gezer aynalı düz borulu sistemdir. Düz borulu eşanjör sistemlerinde dikkat edilmesi gereken husus sızdırmazlık için uygun contaların seçimidir.

Borulu Eşanjör Kullanım Alanları
Tekstil, gemi ve gıda gibi başlıca ana sektörlerde kullanılan eşanjörler, mevcut enerjiye ikinci bir alternatif  enerji ihtiyacı doğan tüm sektörlerde kullanılabilirler. Buhar, kızgın yağ kazanı ve kızgın su kazanı bulunan firmalarda kullanma suyu ve/veya sıcak su, düşük basınçlı buhar talebi vb. gibi ihtiyaçların karşılanmasında ekonomik çözümler sunar. Enerji geri kazanım uygulamalarında, tekstil sektöründe, atık su geri kazanım sistemlerinde temizleme faktörlerinin göz önünde bulundurulması durumunda U ve düz borulu eşanjörler proses kolaylığı sağlamaktadır.

• Kullanıcı Taleplerine Uygun, Uluslararası Standartlarda Tasarım ve İmalat
• Kullanım Şartlarına Uygun Malzeme ve İşçiliklerin Seçilmesi
• Komple Sertifikalı Malzeme Kullanımı
• Yüksek Kalite ve Uzun Ömür Garantisi

• Komple Kullanım ve Bakım Dokümantasyonu
• Yüksek Basınç ve Vakuma Dayanıklı İmalat
• Malzeme Kalitesine Uygun Polisaj ve Boyama İşlemleri

Borulu Eşanjör Hakkında Merak Ettikleriniz:

Borulu Eşanjör Nedir?
    Borulu Eşanjörler, akışkanların sıcaklığının başka bir sıvı veya gaz akışkan ile değiştirilmesini sağlayan ekipmanlardır.

Eşanjör Boruları Kullanım Alanları Nerelerdir?

    Boru Tip Eşanjörler Kabuk ve borulu ısı eşanjörleri, basit bir tasarıma , sağlam özelliklere ve nispeten düşük satın alma ve bakım maliyetlerine sahiptir . Aynı zamanda , benzer ısıl değişim kapasitesine sahip bir plakalı ısı eşanjöründen daha fazla alana ihtiyaç duymalarına rağmen , çok yüksek bir ısı aktarım hızına sahiptirler.

Eşanjör Boru Fiyatları?

    Eşanjör Boru Fiyatları projenin büyüklü ve kullanım alanlarına göre değişiklik göstermekte olup. Eşanjör fiyatları teknik ekip inceleme ve çizimleri sonucunda çıkmaktadır. Eşanjör boru fiyatı hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

 

Etiketler: #Borulu Eşanjörler   #Eşanjör   #Düz Borulu Eşanjörler   #U Borulu Eşanjörler   

Paylaş :

Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

Referanslar

Makfen ® Copyright 2021. All rights reserved.
Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.