Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

CIP SİSTEMLERİ

CIP SİSTEMLERİ

CİP Sistemleri özellikle gıda ve benzeri hijyen şartları gerektiren işletmelerde; bakteriyolojik açıdan son derece yetersiz ve zaman alıcı olan elle temizleme yöntemi yerini, yeni teknolojik çözümlere bırakmıştır. Bu yeni yıkama yöntemlerinin en kullanışlı ve verimli olanlardan bir tanesi ise “Yerinde Temizleme Yöntemi” olan CIP Sistemleridir. CIP Sistemlerinde, elle temizlemede olduğu gibi, makine ve ekipmanları parçalara ayırmaya gerek kalmaksızın, çalkalama suyu ve deterjan çözeltisinin üretim hattında sirkülasyonu sayesinde hijyen şartları sağlanır.
Kapalı devreleri oluşturan ve birbirine bağlı cihaz ve makinelerin içerisinde temizleme sıvısının hareketi ile yapılan bu temizleme işlemi, üretim öncesi/sonrası hat temizliğinin (sanitasyonunun) yerinde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle uzun boru hatlarının ve geniş hacimli tankların temizlenmesinde son derece başarılı şekilde uygulanan Makfen CIP Sistemleri,  sadece süt ürünleri endüstrisinde değil, meşrubat, gazlı içecekler ve hazır gıda sektöründe de spesifik hijyen sorunlarının çözümünde  büyük bir öneme sahiptir.

CIP Sisteminin Avantajları
1. Sudan, deterjandan ve enerjiden en verimli şekilde yararlanarak giderlerden tasarruf sağlar.
2. İşletme daha verimli çalışır. Zaman kaybı minimum düzeyde olur.
3. İşçilikten büyük tasarruf sağlanır. Çünkü alet ve cihazların sökülüp takılmasına gerek yoktur.
4. Çalışanlar için büyük bir rahatlık ve emniyet sağlar. Tank içerisine girmeye, deterjanla ve dezenfektan maddelerle temas etmeye gerek kalmaz.
5. Daha hijyenik çalışma olanağı yaratır. Temizleme programı tam olarak ve etkili bir şekilde sürdürülebilir. Yeniden kontamine olma riski yoktur.

Makfen’in deneyimli ekibi, talep ve ihtiyaçlarınıza uygun CIP Sistemlerinin yalnızca dizaynını üstlenmekle kalmaz, aynı zamanda çevresel açıdan kabul edilebilir ve çevreye uyumlu sistemler tasarlar. Doğaya ve canlı sağlığına önem veren, yenilikçi adımlar atarak sektöründe öne çıkmayı başaran Makfen bu sayede etkili çözümler üretmiş ve hem kurduğu sistemlerin performansını arttırmış hem de çevresel etkilerin azaltılması/önlenmesi açısından büyük katkılar sağlamıştır. CIP Sistemleri tasarım parametrelerine çevresel faktörleri de ekleyen Makfen ekibi, projelendirme, imalat, montaj, enstrümantasyon, borulama, izolasyon, elektrik tesisatı, performans testlerinin gerçekleştirilmesi ve devreye alma gibi süreçlerin hepsinin anahtar teslim tesis kurulumunu gerçekleştirir.

• Kullanıcı Taleplerine Uygun, Uluslararası Standartlarda Tasarım ve İmalat
• Kullanım Şartlarına Uygun Malzeme ve İşçiliklerin Seçilmesi
• Komple Sertifikalı Malzeme Kullanımı
• Yüksek Kalite ve Uzun Ömür Garantisi
• Ceket veya Isıtma / Soğutma Serpantinleri
• İzolasyon İle Isı Yalıtımı
• Sisteme Uygun Mekanik veya Yumuşak Salmastra 
• Komple Kullanım ve Bakım Dokümantasyonu
• Karıştırıcı Devir Kontrolü
• PLC Yönetim Paneli
• CIP Uygulamaları
• Hassas Tartım Sistemi
• Ürün Karakterine Uygun, Karıştırıcı Kanat ve Dalgakıran
• Yüksek Basınç ve Vakuma Dayanıklı İmalat
• Ex-proof / IP Motor
• Malzeme Kalitesine Uygun Polisaj ve Boyama İşlemleri

CIP sistemleri hakkında bilgi ve fiyat almak için tıklayın.

CIP sistemleri vermiş olduğumuz hizmetler için tıklayın.

 

 

Etiketler: #CIP Sistemleri   #Yerinde Temizleme Yöntemi   #Makfen CIP Sistemleri   

Paylaş :

Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

Referanslar

Makfen ® Copyright 2021. All rights reserved.
Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.