Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

GIDA ÜRETİM TESİSİ

GIDA FABRİKALARI

Gıda Üretim Tesis Kurulumu Gıda işleme ve tesis tasarımı temelde; gıda bilimi ve teknolojisinin, kimya mühendisliğinin temelleri ile gıda, kimya mühendisleri ve gıda uzmanlarının pratik deneyimleri temeline dayanmaktadır. 
Gıda Üretim Tesisi tasarımında ise; materyal bilimi, makine mühendisliği ve işletme yönetimi gibi diğer teknik alanlardaki deneyim ve gelişmeler göz önünde bulundurulmalıdır. Proses tasarımı; proses alternatiflerinin en iyi şekilde kullanılması, değerlendirmesi, analiz ve sentezini içerir. Makfen Gıda Fabrikaları kurulumu ve  proses tasarımı müşteri taleplerine göre, mevcut tesislerin genişletilip değiştirmesi, yeni bir ürünün üretilmesi ya da anahtar teslim komple tesis kurulması gibi ihtiyaçlara cevap verir.
Fabrika kurulum ve ekipman tasarımlarını yaparken hijyen normları konusunda oldukça hassas davranan deneyimli Makfen ekibi, yeni bir gıda fabrikası planlanırken fabrika yeri, ürün/proses davranışları, gıda hijyeni, fabrika güvenliği ve değiştirilebilirlik gibi pek çok parametreyi kendisine referans almaktadır.
Yeni gıda tesislerinde üretim hatları kesikli ve sürekli sistemler olarak ikiye ayrılır. Özellikle kapasitesi yüksek fabrikalarda maliyetin daha tutarlı oluşu ve işletmelerin daha etkili bir şekilde kontrol edilebilmelerinden dolayı gıda üretim hattında sürekli-sistem prosesler olması istenir. Bununla birlikte, gıda proseslerinin kompleks oluşu ve işlenen ürünlerin değişken ve az miktarlarda olmasından dolayı, küçük kapasiteli gıda üretimlerinde kesikli-sistem prosesler kullanılır. Kesikli sistemle çalışan bir işletmede etkin bir tasarım sonucunda uygun ekipman seçimiyle maksimum kapasiteye ulaşılabilir. Kesikli proseslerde üretimin kontrolü ve devamı için birim işlemler arasında ara depolama tankları kullanılır. Üretim döngüsünün mükemmelleşmesi, tüm fabrika işlemlerini ilgilendirmektedir. Proses çalışma prensiplerine ve gıda standartlarına son derece hakim olan Makfen’in , gıda üretim işlemleri ve ekipmanlarının tasarımında asla ödün vermediği tesis üretim adımlarından bazıları şu şekildedir;
Üretim hızı: Prensipte mikrobiyolojik bozulma ve enfeksiyon riskini azaltma ve kalite düşüşünü engellemek için üretim mümkün olduğunca çabuk olmalıdır (örn.: Uzun süreli ısı uygulamasından dolayı vitaminlerde azalma olur). 
•  Isı uygulaması: Çoğu durumda kalite kaybını önlemek için ısı, mümkün olan en düşük seviyede uygulanmalıdır. Bununla birlikte, soğutma gereken durumlarda enerji tasarrufu için ısı mümkün olan en yüksek seviyede tutulmalıdır.(örn.; Soğuk zincirde). 
Standarizasyon: Üretim ve kontrol işleminde standardizasyon çok önemlidir. Standardizasyon toplam üretimde ve her bir bireysel üründe kalite üzerine en etkili kavramdır. 
Sanitasyon: Hammaddeden son ürüne kadar, üretim hatlarında, makinelerde, binalarda ve personelde hijyenik şartlara uymak tüm üretimin güvenirliliği için çok önemlidir.

Makfen, talep ve ihtiyaçlarınıza uygun Gıda Fabrikaları kurulumlarını yaparken, yalnızca tesis dizaynını üstlenmekle kalmaz, aynı zamanda çevresel açıdan kabul edilebilir ve çevreye uyumlu projeler tasarlar. Doğaya ve canlı sağlığına önem veren, yenilikçi adımlar atarak sektöründe öne çıkmayı başaran Makfen bu sayede etkili çözümler üretmiş ve hem kurduğu sistemlerin performansını arttırmış hem de çevresel etkilerin azaltılması/önlenmesi açısından büyük katkılar sağlamıştır. Gıda Fabrikaları tasarım parametrelerine çevresel faktörleri de ekleyen Makfen ekibi, projelendirme, imalat, montaj, enstrümantasyon, borulama, izolasyon, elektrik tesisatı, performans testlerinin gerçekleştirilmesi ve devreye alma gibi süreçlerin hepsinin anahtar teslim tesis kurulumunu gerçekleştirir.

• Kullanıcı Taleplerine Uygun, Uluslararası Standartlarda Tasarım ve İmalat
• Kullanım Şartlarına Uygun Malzeme ve İşçiliklerin Seçilmesi
• Komple Sertifikalı Malzeme Kullanımı
• Yüksek Kalite ve Uzun Ömür Garantisi
• Ceket veya Isıtma / Soğutma Serpantinleri
• İzolasyon İle Isı Yalıtımı
• Sisteme Uygun Mekanik veya Yumuşak Salmastra 
• Komple Kullanım ve Bakım Dokümantasyonu
• Karıştırıcı Devir Kontrolü
• PLC Yönetim Paneli
• CIP Uygulamaları
• Hassas Tartım Sistemi
• Ürün Karakterine Uygun, Karıştırıcı Kanat ve Dalgakıran
• Yüksek Basınç ve Vakuma Dayanıklı İmalat
• Ex-proof / IP Motor
• Malzeme Kalitesine Uygun Polisaj ve Boyama İşlemleri

 

Gıda Üretim Tesis Kurulumu hakkında bilgi ve fiyat almak için tıklayın.

Gıda Üretim Tesis Kurulumu dışında vermiş olduğumuz hizmetler için tıklayın.

Etiketler: #Gıda Fabrikaları   #Fabrika   #Gıda   

Paylaş :

Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

Referanslar

Makfen ® Copyright 2021. All rights reserved.
Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.