Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

POLYESTER REÇİNE TESİSLERİ

POLYESTER REÇİNE TESİSİ

Polyester reçine tesisleri “çok” anlamındaki “poly” ve organik bir tuzu ifade edip, kimyasal bir terim olan “ester” den oluşur. Polyester kelimesi “çok sayıda organik tuz” olarak da ifade edilebilmektedir. Ayrıca ester moleküllerinin zincirini depolimer olarak tanımlanabilir.
Sektörde 22. yılını dolduran Makfen, polyester reçinesi üretim tesislerinin anahtar teslim komple kurulumunu yapmakla birlikte,  projenin süreç mühendisliğinde de yenilikçi çözümler sunmaktadır. Polyester reçine, daha çok yapısal mühendislik uygulamalarında ve cam elyaf takviyeli plastik (FRP) profillerin üretiminde kullanılmaktadır. Polyester reçineler, güçlendirici ürünlerdir ve korozyona (genellikle metal malzemelerin elektro kimyasal tepkimeye girmesi sonucu oluşan istenmeyen değişiklik) dayanıklı bir polimer kompozit olarak kullanılırlar. Polyester reçinenin en yaygın olarak kullanılan türü doymamış polyester reçinedir. Sentetik kopolimer özelliği bulunan polyesterlerin, kullanım alanları oldukça geniştir ve birçok çeşidi bulunmaktadır.
Bunlar;
- Ortoftalik polyester
- İzoftalik polyester
- Tereftalik polyester 

Açık ve yeşilimsi renge sahip olan bu polyester reçineleri ile ürünlerde daha iyi mekanik ve fiziksel özelliklerelde edilmektedir. İlave pigmentler kullanıldığında istenilen rengin elde edildiği Polyester reçine uygulamalarında, dolgu maddeleri de kullanılmaktadır. Polyester reçineleri normal oda sıcaklığında kürlenme (polimer kimyasında, elektron ışınlarının, sıcaklığın veya kimyasal katkıların sebep olduğu, polimer zincirlerinin çapraz bağlanması yoluyla bir polimer malzemenin sertleşmesi/sertleştirilmesi) özelliğine sahiptir.


Kullanım Alanları

Polyester reçine; Organik asit ve alkol arasındaki reaksiyonla üretilir. Bununyanısıra sentetik özelliği olan bir malzemedir. Polyester reçinenin sıvı, jel ve film gibi formları bulunmaktadır. Polyester reçine, hafif ve hava koşullarına dayanıklı olduğu için Mimarlar, inşaatçılar, mühendisler ve tasarımcılar tarafından uygulamalarda tercih edilmektedir.
Polyester reçineler; elyaf, plastik, kompozitler ve kaplama uygulamalarında kullanılmaktadır. Ancak polyester reçinelerin en fazla kompozit malzemeler olarak kullanıldığı görülmektedir. Özellikle havacılık, ulaştırma ve inşaat pazarlarında dikkat çekici uygulamalar geliştirilmiştir. Oldukça önemli kullanım alanları bulunan polyester reçine tesislerinin kurulumu da aynı düzeyde önemlidir. 
Hassas ve özenli bir işçilikle tasarlanması gereken bu tesisler, proses işleyişine ve sistem davranışlarına son derece hakim olan Makfen tarafından sistem borulaması, iç tesisat, montaj, otomasyon gibi pek çok hizmet dahil edilerek projelendirilmektedir.

• Kullanıcı Taleplerine Uygun, Uluslararası Standartlarda Tasarım ve İmalat
• Kullanım Şartlarına Uygun Malzeme ve İşçiliklerin Seçilmesi
• Komple Sertifikalı Malzeme Kullanımı
• Yüksek Kalite ve Uzun Ömür Garantisi
• Ceket veya Isıtma / Soğutma Serpantinleri
• İzolasyon İle Isı Yalıtımı
• Sisteme Uygun Mekanik veya Yumuşak Salmastra 
• Komple Kullanım ve Bakım Dokümantasyonu
• Karıştırıcı Devir Kontrolü
• PLC Yönetim Paneli
• CIP Uygulamaları
• Hassas Tartım Sistemi
• Ürün Karakterine Uygun, Karıştırıcı Kanat ve Dalgakıran
• Yüksek Basınç ve Vakuma Dayanıklı İmalat
• Ex-proof / IP Motor
• Malzeme Kalitesine Uygun Polisaj ve Boyama İşlemleri

Polyester reçine tesisleri hakkında bilgi ve fiyat almak için tıklayın.
Polyester reçine tesisleri vermiş olduğumuz hizmetler için tıklayın.

Etiketler: #Polyester Reçine Tesisleri   #Reçine Tesisleri   #Polyester   #Polyester Reçine Tesisi   

Paylaş :

Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

Referanslar

Makfen ® Copyright 2021. All rights reserved.
Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.