Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

OTOKLAV STERİLİZASYON İMALATI

OTOKLAV

Otoklav sterilizasyon imalatı yapmakta olan makfen otoklav ve tıbbi sterilizasyon alanında uzun yıllardır himet vermekte. Otoklav 1879’da Charles Chamberland tarafından icat edilen otoklav, isim olarak Yunanca auto (kendi kendine) ve Latince clavis (anahtar) kelimelerinden türetilmiştir ve “kendinden kilitli cihaz” anlamına gelmektedir.
Çalışma prensibi olarak, yüksek sıcaklık ve basınç altında çeşitli laboratuvar ekipmanlarının (cam malzemeler, besiyerleri, atık malzemeleri) ve tıbbi malzemelerin üzerinde ya da içinde bulunan mikroorganizmalardan arındırılması (sterilizasyon) işlemlerinin genel adıdır. 
Mikropları yok ettiği için meyve ve sebze konservesi yapımında da yaygın bir şekilde kullanılan otoklav, sterilizasyon dışında otocamlarınlaminasyon işlemi gibi başka işlemlerde de kullanılabilir.
Basınçlı buhar ile yapılan sterilizasyon işlemi yapan otoklav, buharla doymuş bir ortamda, 100oC’den daha yüksek ısı ile sterilizasyon sağlar.121oC’de ve 1.5 atm basınç altında 15-20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde, ısıya tabi tutulan ekipmanı istenmeyen tüm mikroorganizmalardan arındırır.
Kazan, kapak, termostat, hava boşaltma musluğu, basınç ayar subabı, manometre ve termometre gibi bölümlerden oluşan Makfen otoklavları, ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda güvenilir bir sterilizasyon ekipmanı olarak sizlere çözüm ortağı olur.

• Kullanıcı Taleplerine Uygun, Uluslararası Standartlarda Tasarım ve İmalat
• Kullanım Şartlarına Uygun Malzeme ve İşçiliklerin Seçilmesi
• Komple Sertifikalı Malzeme Kullanımı
• Yüksek Kalite ve Uzun Ömür Garantisi
• Ceket veya Isıtma / Soğutma Serpantinleri
• İzolasyon İle Isı Yalıtımı
• Komple Kullanım ve Bakım Dokümantasyonu
• Yüksek Basınç ve Vakuma Dayanıklı İmalat
• Ex-proof / IP Motor
• Malzeme Kalitesine Uygun Polisaj ve Boyama İşlemleri

Otoklav sterilizasyon imalatı hakkında bilgi ve yiyat almak için tıklayın.

Etiketler: #Otoklav   #Sterilizasyon   #Otoklav sterilizasyon imalatı   #tıbbi malzeme   #Gıda sterilizasyon İşlemi   

Paylaş :

Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

Referanslar

Makfen ® Copyright 2021. All rights reserved.
Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.