Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

ORBİTAL KAYNAK ÇÖZÜMLERİ

ORBİTAL KAYNAK ÇÖZÜMLERİ

Latince “orbit” (yörünge) kelimesinden türetilen orbital kaynak temel anlamda iki nesneyi yüksek bir ısı seviyesi altında birleştirme yöntemidir. Orbital kaynak çözümleri sayesinde, aynı ölçüde iki borunun yatay eksen üzerinde sabitlenerek çevresinin otomatik olarak kaynatılabilmesi mümkün olmuştur. Geleneksel kaynakta, kullanıcılar ark veya ısı kaynağını nesnelerin etrafında manuel olarak döndürürlerken, orbital (yörüngesel) kaynakta, kaynak makinesi ark düzgün, eşit bir bağlantı oluşturmak için nesnelerin etrafında otomatik olarak 360 o döner. Bu otomatik işlem ile minumuma inen kullanıcı hatası ve kaynak havuzunda tam kontrolün sağlanması sayesinde temiz, yüksek kaliteli ve güvenlik standartlarına uygun kaynak işleri yapılmış olur.
Orbital kaynak, geniş kapsamlı ve farklı teknikler kullanılarak tekrarlanabilir kalitede güvenilir kaynak sağlar. Bu, olağandışı malzemeler, kalın etli, küçük çaplı borular ve hatta zor bir çalışma ortamında kullanıldığında bile yüksek bir standartta gerçekleştirir.
DN15 ile DN100 arasındaki boru çaplarında orbital kaynak uygulamaları yapan Makfen, yaptığı uygulamaların teknik raporu ve görüntülenmesini (boroskop) sağlayarak, kaynak kalitesini belgelemektedir.
Makfen orbital kaynak çözümleri, standartlara uygun donanımlarla projelerinize ortak olmaktadır. Bunlar, güç kaynağı, güç kaynağı kontrol ünitesi ve kaynak başlığı olacak şekilde 3 maddede incelenebilir.
• Güç kaynağı; Kaynağın gücünü sistemde kayıtlı parametrelere veya yapılacak kaynağa uygun olarak ayarlayan bir donanımdır.
• Güç kaynağı kontrol ünitesi; Kaynak yapan motorun hızını, ark akımını ve gaz kontrolünü yapan makinedir.
• Kaynak başlığı; Kaynak yapımı sırasında çevresel hava değişimlerinden etkilenilmemesini sağlayan kapalı bir sistemdir.

Orbital kaynak ile ulaşılması güç noktalara bile kaynak yapılmasını sağlayan Makfen, ihtiyaçlarınıza doğru cevaplar vererek sizlere her türlü yüzeyde pürüzsüz, kaliteli ve güvenli kaynak imkânı sağlar. Bu sebeple gıda, kimya yarı iletken sanayi, ilaç, havacılık, biyoteknoloji, balıkçılık, hidrolik hatlar, CIP hatları, saf su hatları, dionize su hatları, proses hatları, tesis ve kazan imalat boru hatları gibi pek çok sektör ve faaliyet alanında tercih sebebi olmaya devam etmektedir. 

 

Orbital Kaynak Çözümleri hakkında bilgi ve fiyat almak için tıklayın.

Orbital Kaynak Çözümleri dışında vermiş olduğumuz hizmetler için tıklayın.

Etiketler: #Orbital Kaynak Çözümleri   

Paylaş :

Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.

Referanslar

Makfen ® Copyright 2021. All rights reserved.
Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.Makfen makine olarak anahtar teslim reaktör blender mikser hammadde stok tankları alüminyum paslanmaz silo imalatı tesis kurulum hizmetleri sunmaktayız.